ساینا گستر پردیسان
(سهامی خاص)
خانه|درباره ما|هیئت مدیره|نیروگاه های تابعه|گالری|اخبار و اطلاعیه ها|مقالات و مطالب علمی|اتوماسیون اداری|لینک های مرتبط|English
  • NEYSHABOOR 1041 MW Combined Cycle Power Plant
  • نیروگاه سیکل ترکیبی 1041 مگاواتی نیشابور
12

برگزاری چهارمین همایش ساخت داخل و بازسازی قطعات نیروگاهی کشور به میزبانی شرکت مدیریت تولید برق جنوب فارس

چهارمین همایش ساخت داخل و بازسازی قطعات نیروگاهی کشور 13 و 14 مهرماه امسال توسط شرکت مدیریت تولید برق جنوب فارس با حمایت شرکت توانیر و انجمن صنفی نیروگاه‌های ایران (اصنا) در محل دانشگاه نفت، گاز و پتروشیمی شیراز برگزار و در آن آخرین دستاوردهای ایران در زمینه ساخت صنایع نیروگاهی به نمایش گذاشته شد.
از اهداف و محور های مهم این همایش آشنایی با توانمندی سازندگان، تامین کنندگان و بازسازی کنندگان قطعات نیروگاهی، تهیه بانک اطلاعات قطعات ساخته شده و سازندگان تجهیزات نیروگاه‌ها و تشکیل کارگاه‌های آموزشی برای ارائه اطلاعات علمی و تجارب شرکت‌ها در زمینه بازسازی و ساخت قطعات است.
ایجاد نمایشگاه تخصصی برای معرفی توانمندی‌های شرکت‌ های داخلی در زمینه ساخت قطعات نیروگاهی و ارائه مقاله در مورد تجارب ساخت داخل، مهندسی معکوس، مهندسی مجدد، روش‌های نوین‌ساخت و بازسازی تجهیزات و قطعات به روش‌های تجربی و علمی در بخش‌ های مکانیک، الکتریک، ابزار دقیق و شیمی از دیگر محور های این همایش دو روزه است.
همچنین در این همایش موانع و مشکلات در ساخت داخل و بازسازی قطعات نیروگاهی و ارائه راهکار های حمایتی در فضای پسابرجام مورد بررسی و مقاله‌ های مختلف نیز در زمینه بازسازی قطعات نیروگاهی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیر عامل تولید برق جنوب فارس در این همایش در شیراز گفت: براساس اطلاعات رسمی توان داخلی در ساخت، بازسازی و تعمیر تجهیزات و قطعات نیروگاهی در جایگاهی قرار دارد که 70 در صد نیاز تجهیزاتی نیروگاه های کشور را پاسخگو است.

مدیر عامل شرکت تولید برق جنوب فارس در چهارمین همایش ساخت داخل و بازسازی قطعات نیروگاهی کشور در شیراز گفت: براساس اطلاعات رسمی توان داخلی در ساخت، بازسازی و تعمیر تجهیزات و قطعات نیروگاهی در جایگاهی قرار دارد که 70 در صد نیاز تجهیزاتی نیروگاه های کشور را پاسخگو است. غلامعلی بازیار افزود: اگر در دوران تحریم اتکا بر توان داخل در ساخت و بازسازی قطعات نیروگاهی شروع نشده بود قطعا با خاموشی های متعدد روبرو می شدیم.

همچنین محمد بیات مدیر عامل شرکت ساینا گستر پردیسان هم در این همایش با اشاره به توانمندی های داخلی در زمینه ساخت و تامین نیازهای تجهیزاتی نیروگاهی گفت: اتکا به توان داخلی در این بخش به جایگاه خوبی در عرصه بین المللی رسیده است طوریکه در بسیاری مناقصات خارجی شرکت می کند و بسیاری از کشورها برای خرید این قطعات ایران را در لیست خود قرار می دهند.
رئیس کمیته ساخت داخل انجمن صنفی نیروگاه های کشور هم در این همایش گفت: اگرچه اقدام و عمل در زمینه بومی سازی و و بازسازی و تعمیر تجهیزات و قطعات نیروگاهی در کشور محقق شده اما در بخش حمایتی هنوز مشکل وجود دارد.
قربان پور با اشاره به اصل 44 قانون اساس و خصوصی و نیمه خصوصی شد بخشی از نیروگاه های کشور گفت: اجرای این اصل نیازمند بازنگری قوانین موجود و یا تصویب قانون جدیدی است که بصورت سیستماتیک و متمرکزحمایت از ساخت داخل را در بخش نیروگاهی تکلیف کند.
در این همایش از بانک اطلاعاتی جامع سازندگان و متخصصان تولید کننده داخلی تجهیزات و قطعات نیروگاهی رونمایی شد .
این بانک اطلاعاتی امکان دسترسی تمای نیروگاه های کشور را برای دسترسی آسان تر به تولید کنندگان بومی این بخش فراهم می کند.
در این همایش دو روزه 14 مقاله در زمینه ساخت، تعمیر و بازسازی تجهیزات نیروگاهی توسط متخصصان و سازندگانی از سراسر کشور ارائه شد.
در حاشیه این همایش نمایشگاهی از توانمندی های علمی و فنی تولید کنندگان سراسر کشور برپاشد.